Atpūta Igaunijā

Igaunija ir vismazākā no trim Baltijas valstīm, un tās teritorija robežojas ar Krieviju un Latviju. Igaunija spēj pārsteigt ar savu ziemeļniecisko šarmu un atturību, kas tik organiski savijas ar gaumīgu vienkāršību un patiesu viesmīlību. Lai gan Igaunija atrodas tepat kaimiņos, tā sevī glabā milzum daudz dabas, kultūras un garšu bagātības, kuras ieraugot būs pārsteigts pat visrūdītākais Baltijas valstu apceļotājs.

Ko apskatīt, dodoties ceļojumā uz Igauniju?

Ceļot

Dodoties ceļojumā uz Igauniju, noteikti vajadzētu iegriezties Tartu pilsētā jeb Tērbatā, kas jau kopš izseniem laikiem ir pazīstama, kā studentu pilsēta, kas pulcē studēt gribētājus no visdažādākajām pilsētām un valstīm. Pateicoties Tartu universitātei, pilsētai piemīts īpaši jauneklīgs šarms, kas harmoniski saplūst kopā ar pilsētas senatnīgajām celtnēm un kultūras vērtībām. Tartu jau vairākus gadus veiksmīgi darbojas, mūsdienīgs zinātnes centrs ar nosaukumu AHAA. Šajā centrā interesanti būs gan jauniem, gan veciem. AHAA Centrā esošos eksponātus var izmēģināt darbībā, paralēli gūstot jaunas zināšanas un pieredzi. Tartū pilsētā darbojas arī ūdensatrakciju parks, neskaitāmi muzeji galerijas un restorāni. Tāpat visai bieži tiek rīkoti dažādi pasākumi, kas tiek plaši apmeklēti gan no pilsētas iedzīvotāju, gan viesu vidus.

Ja esat nolēmis apceļot Igaunijas Ziemeļus, noteikti izmantojiet iespēju nonākt ūdenskritumu karaļvalstī. No Tallinas līdz pat Narvai sastopami neskaitāmi lielāki un mazāki ūdenskritumi, kuri liek aizrauties elpai un neatstāj vienaldzīgos. Ūdenskritumus var apmeklēt gan vasarā, gan ziemā, tādejādi izbaudot gan tekošā ūdens skaņas, gan dabas veidotu ledus skulptūru skaitumu.

Apceļojot Igauniju, noteikti ir vērts apmeklēt tās galvaspilsētu Tallinu. Tallinā iespējams baudīt ziemeļniecisku atmosfēru un sajust viduslaiku elpu. Tallinas krodziņos iespējams nobaudīt gan viduslaikiem raksturīgos ēdienus un dzērienus, gan arī izmēģināt kaut ko no Igaunijas tradicionālas virtuves. Tallinā vienkopus pieejamas gan dažāda veida tūristu atrakcijas, gan baudāmas krāšņas dabas ainavas.

Igaunija var lepoties arī ar vairākām salām, kas ceļot gribētajiem ļauj dažādot šīs valsts apskati un izbaudīt salu burvību. Igaunijas lielāko salu Sāremā jeb Sāmsalu no Latvijas šķir vien irbes šaurums. Sāremā salu tūristi pazīst kā vietu kurp doties baudīt dažāda veida SPA procedūras un relaksēties no ikdienas steigas un saspringuma. Uz salas atrodas vairāki SPA un relaksācijas centri, kas viesus gatavi uzņemt visa gada garumā.

Ko nogaršot ceļojot uz Igauniju jeb tradicionālā virtuve

Igauņu tradicionālā virtuve ir ļoti līdzīga Latviešu virtuvei. Ziema slaikā tiek ēsti pasmagi gaļas ēdieni, skābēti kāposti, kas izsautēti kopā ar cūkgaļu un dažādas zupas, savukārt vasarā dārzeņi, ogas un viss sezonālais. Ja vēlaties izbaudīt, ko atšķirīgu un tikai Igaunijas virtuvei raksturīgi, noteikti nogaršojiet Kamu. Kama ir miltu maisījums, kas gatavots no kviešiem, miežiem, rudziem un zirņiem. To var lietot sajaucot ar kefīru, vai izmanto dažādu ēdienu pagatavošanā.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *