Biežākās naudas kļūdas, ko pieļauj cilvēki

Visi cilvēki reizēm kļūdās. Kļūdas mūs lielākoties apbēdina, taču tās var arī palīdzēt – tas atkarīgs no tā, kāda ir mūsu attieksme pret kļūdīšanos. Piemēram, dzīve bez kļūdām būtu vienmuļš, garš uzvarām vainagots ceļš. Tomēr vienām vienīgām kļūdām piepildīts, tas kļūtu neizturams. Tāpēc ir jāuzstāda mērķis, un ceļā uz to drosmīgi jāsastopas gan ar veiksmēm, gan neveiksmēm.

Vēlēšanās pēc iespējas ātrāk sasniegt kāroto. Viena no biežākajām kļūdām, uzstādot naudas mērķi un ejot uz to, ir nepacietība. Daudziem ir pazīstamas Jaunā gada apņemšanās, kuras, lai arī labi gribētas, ir agrāk vai vēlāk pagaisušas, nesagaidot savu piepildījumu. No šīs kļūdas var izvairīties, sastādot stratēģisku plānu un izstrādājot metodes, kā savu mērķi panākt.

Pakļaušanās mirkļa iegribām. Cita biežuma ziņā starp cilvēkiem ievērojama kļūda ir atrašanās savu iegribu varā. Tas nav nekas slikts, ja ceļā uz mērķi, piemēram, jaunas automašīnas iegādi, reižu reizēm mēs atļaujamies sev kādu mazu balvu par labi iekrātajiem līdzekļiem – tas stimulē prieku doties tālāk. Taču, ja nav konkrēta naudas mērķa, bet tērējam tikai savām mirklīgajām vēlmēm, nauda, lai cik daudz tās arī nebūtu, pazudīs uz karstām pēdām.

Apkopojot: atkarībā no attieksmes, kļūda var būt gan degradējoša, gan attīstoša. Daudz ir atkarīgs no skatupunkta, kādā atrodamies. Vienkārši vēro vai arī iesaisties praktiski un rīkojies.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *