Budžeta pamācība

Kas ir vārdā “budžets”, kas biedē tik daudz cilvēku? Budžeta plānošana ir viena no gudrākajām, izdevīgākajām lietām, ko Jūs varat darīt, lai palīdzētu sev un savai ģimenei, jo īpaši saspringtos finanšu laikos. Ja Jums ir finanšu problēmas, tas ir īstais laiks, kad uzzināt, kur Jūs tērējat katru savu eiro.

Bieži vien, kad Jūs pajautājat cilvēkam, kas ir parādos, “Kur aiziet Jūsu nauda?”, viņiem nav ne mazākās nojausmas. Visi viņi zina, ka laiki ir grūti, ir kavēti rēķini, bet nezina, kā tikt ārā no šīs naudas bedres. Ir vienkārša atbilde: budžets! Protams, ka ne visi parādi ir saistīti ar budžeta neveidošanu, bet liela daļa. Veidojot budžetu – pavisam noteikti, parādi būs mazāk.

Budžets ir laba lieta, kas nosaka, kur Jūsu naudai ir jāiet, kad tas nepieciešams un cik daudz naudas Jums ir pieejams maksājumiem. Ir programmas, ko Jūs varat izmantot, lai palīdzētu ar finanšu plānošanu. Tas ir lielisks veids, kā sākt savu budžetu. Jums pat nav nepieciešamas programmas, jo pietiks ar baltu lapu vai blociņu, lai veiksmīgi plānotu budžetu. Slinkākie var izvēlēties programmas par maksu. Arī bankas piedāvā budžeta rīkus un tie var būt bez maksas.

Ir rīki, ko var izmantot, lai ievērotu budžetu. Pirmais un ļoti ieteicamais, ir krājkonts. Krājkonts ne tikai nodrošina iekrājumus neparedzētiem izdevumiem, tas ir arī labs pakalpojums, lai palīdzētu Jums plānot un maksāt par brīvdienām, jaunu televizoru, un citām lietām, bez kredītiem. Jūs nopelnāt procentus un ietaupot naudu regulāri, iekrājumu summa pieaug. Labs plāns ir samaksāt sev vispirms, tieši savā krājkontā.

Samaziniet visas lietas, kas Jums nav nepieciešamas. Tas ietver televīziju ar pārmērīgi daudz kanāliem. Tie var būt dažādi izdevumi, pat auto maksājumi un ar auto saistīti izdevumi. Ja Jums ir divi auto, pārdodiet vienu no savām mašīnām, jo auto reālās uzturēšanas izmaksas ir ļoti dārgas. Nerēķinot tikai degvielu un OCTA…

Plānojiet savus maksājumus un izdevumus. Pierakstiet, kad Jums ir jāpamaksā katrs rēķins mēnesī, un iestatiet atgādinājumu vienu vai divas dienas pirms maksājuma. Kavējot maksājumus, Jūs varat zaudēt diezgan daudz naudas.

Sadarbojieties ar saviem kreditoriem, ja pret Jums ir vērsta parādu piedziņa. Pēdējā lieta, ko viņi vēlas, lai Jūs darītu, ir pieteikt maksātnespēju. Jautājiet, vai Jūs varat vienoties par zemākām procentu likmēm un zemākiem ikmēneša maksājumiem. Ja Jums ir lieli kredīti, apsveriet pārkreditāciju vai kredīta apvienošanu, ja jums ir vairāki mazi kredīti.

 

Galvenais ir rakt un rezultāti neizpaliks!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *