Daudzdzīvokļu māju siltināšanas kredīts

NaudaDaudzdzīvokļu mājām arvien vairāk tiek izstrādāti dažādi ēku siltināšanas projekti, kas kļūst arvien aktuālāk tāpēc, ka enerģijas cenas ik dienu paaugstinās. Tomēr paši iedzīvotāji par saviem līdzekļiem nevar atļauties nosiltināt ēkas, tāpēc palīgā tiek ņemti Eiropas fondu līdzekļi vai dažādi kredīti. Investori labprāt investē naudu ēku nosiltināšanai, tādējādi laižot naudu apgrozījumā, un uzlabo iedzīvotāju komforta līmeni.

Īpaša uzmanība tiek pievērsta padomju laikos celtajām daudzdzīvokļu mājām, kuras tajā laikā tika celtas, neuztraucoties par energoefektivitāti. Tāpēc apkures un siltā ūdens rēķini ziemā kļūst arvien dārgāki. Ēku sienas laiž vēsumu iekšā un neaptur siltumu no izkļūšanas ārā, tāpat caurules nav nosiltinātas, kamēr apkures vai siltais ūdens nonāk līdz konkrētai ēkai, šī procesa laikā tiek novēroti milzīgi siltuma zudumi, kurus ir jāsedz nevienam citam, kā pašiem iedzīvotājiem. Lai novērstu nelietderīgu siltuma izmantošanu un mājoklis kļūtu patiešām silts pat visbargākajos laika apstākļos, ir nepieciešams veikt ēkas siltināšanu un cauruļu izolāciju.

50 eiroŠķiet, katrs ir redzējis izkusušu sniega līniju savā daudzdzīvokļu pagalmā, tomēr ne visi par to kādreiz aizdomājās. Šī līnija ir tas siltuma zudums, kas izdalās siltajam apkures ūdenim no katlu mājas, nonākot līdz daudzdzīvokļu mājām. Tāpēc ir ļoti svarīgi, ja arī šīs caurules tiek izolētas. Nepietiek tikai ar to, ka ēka tiek nosiltināta, jo siltumu, ir jātaupa no visām pusēm. Tieši tāpēc, ka ēku nosiltināšana ir samērā dārgs process, palielinoties pieprasījumam, ir audzis dažādu daudzdzīvokļu ēku siltināšanas kredītu klāsts, kas palīdzēs jūsu daudzdzīvokļu ēku padarīt siltāku un mājīgāku. Protams, ka ne vienmēr kredīts ir vienīgais risinājums.


Tuvāk šeit, bet informatīvā raksturā…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *