Ienākumi un izdevumi – budžeta sākums

Savus ienākumu un izdevumu, kā arī budžeta plānošana, var būt sarežģīts un laikietilpīgs process, ar visām iesaistītajām summām. Bet nav citu veidu, kā Jūs varat plānot savas ģimenes izdevumus, kā ar budžeta palīdzību. Par laimi, budžeta programmas var novērst galvassāpes un satraukumu, kas parasti iesaistīti budžeta veidošanā. Jūs varat atrast budžeta plānotājus internetā; daži no tiem ietver padomus un norādījumus, kā tos izmantot, lai plānotu savus mājsaimniecības ienākumus un izdevumus. Labs plānotājs ir Swedbank. Apskati šo plānotāju un sāc plānot jau šodien!

Tātad, kā Jūs izveidojat budžetu, izmantojot budžeta plānotāju? Pirmkārt, izveidojiet četras kategorijas (budžets, ienākumi, maksājumi, un parādi).

Budžetā lapā, uzskaitiet visus savus ienākumus, parādus, un maksājumus. Ienākumu lapā ierakstiet visus Jūsu ienākumu avotus, piemēram, algu, prēmijas un jebkādus citus ikmēneša ienākumus un ne tikai ikmēneša. Kolonnā blakus sarakstam ar ienākumu avotiem, ievietojiet attiecīgās summas.

Maksājumu lapa ietver visus maksājumus kas Jums ir, izņemot kredītus un parādus. Piemēri maksājumiem, kas iekļaujami šajā lapā ir elektrība, gāze, ūdens, auto izmaksas, pārtikas preces un apģērbs. Izveidojiet trīs kolonnas rēķiniem ar uzņēmuma nosaukumu, maksājuma termiņu, un aptuveno summu, kas jāmaksā. Saņemot rēķina paziņojumu, mainiet savu plānoto summu uz faktisko summu, kā norādīts paziņojumā.

Uzskaitiet visus savus parādus parādu lapā. Iekļaujiet maksājumu termiņus, minimālo mēneša maksājumu, procentu likmes, un visu parādu summu. Ja plānojat atmaksāt vismazākos parādus pirmkārt, sakārtojiet savu sarakstu parādu no mazākā uz lielāko. Visgudrāk būtu, ja pirmie tiktu atmaksāti parādi, kuriem ir augstākās procentu likmes. Tas ir pirmais veids, kā sākt ietaupīt.

Visbeidzot, atgriezieties pie budžeta lapas, saskaitiet visus skaitļus katrā lapā un atskaitiet visus izdevumus no ienākumiem, lai uzzinātu, vai Jūsu budžetā ir deficīts vai pārpalikums.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *