Ietaupīt

Ekonomiskā krīze ir labs laiks, lai no jauna izvērtētu savas finanses un sāktu taupīt. Nekad nav par vēlu vai par agru sākt. Tāpat arī summa, ko Jūs ietaupāt, nekad nav pārāk maza! Daudzi cilvēki nespēj ietaupīt, jo viņi domā, ka nelielas summas iekrāšana katru mēnesi nedos rezultātus, kāpēc vispār tam veltīt laiku? Bet tas ir aplami. Pat ja Jūs atliksiet dažus eiro mēnesī, laika gaitā Jūs varat iekrāt ievērojamu summu!

Kā Jūs varat samazināt mazos tēriņus un ievietot nedaudz papildus naudas iekrājumiem vai nu nebaltai dienai, vai Jūsu pensijai vai pat brīvdienām?

Šeit ir daži vienkārši padomi, kā ietaupīt

Pierakstiet savus izdevumus katru dienu! Sadaliet tos kategorijās mēneša beigās. Jūs noteikti atradīsiet kādu veidu, kā samazināt tēriņus par katru kategoriju. Sagatavojiet budžetu un nepārsniedziet to.

Maksājiet sev vispirms

Kad Jūs saņemat algu, Jums vajadzētu uztvert sava krājkonta papildināšanu kā rēķinu, kas Jums ir obligāti jāsedz. Jums vienmēr vajadzētu ievietot līdzekļus savā krājkontā tādā pašā veidā, kā Jūs regulāri apmaksātu rēķinu.

Automātiskie atskaitījumi

Iekrājumu veidošana ar automātisko maksājumu Jūsu bankā ir labākais veids, kā pievienot naudu Jūsu kontā. Jūs vienkārši nosakāt summu, ko vēlaties ievietot krājkontā un nosakāt, cik bieži to vēlaties ieskaitīt savā kontā un lieta darīta. Izmantojot šo metodi, Jūs nekad īsti neredzēsiet šo naudu un kārdinājums tērēt samazināsies.

Maksājiet sev procentus

Ja Jūsu krājkonts maksā Jums procentus, periodiski pievērsiet uzmanību, kad tie tiek ieskaitīti Jūsu kontā. Kad bankas procenti parādās Jūsu kontā, pievienojiet papildus naudu, lai palielinātu iekrājumu summu. Izveidojot uzkrājumu plānu, ir svarīgi neapgrūtināt sevi pārāk daudz, lai ietaupījumi nekļūst par apgrūtinājumu. Ievietojot naudu krājkontā šomēnes, izņemot to nākamajā mēnesī, ir pretrunā ar mērķi. Ideja ir atlikt šo naudu un neizmantot to un tas ir tas pats jēdziens, ko daudziem cilvēkiem ir grūti saprast. Finanšu brīvība nozīmē, ka Jums nav jāuztraucas par negaidītām ārkārtas situācijām, jo Jums ir iekrājumi to risināšanai.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *