Kā aprēķināt budžeta plānu

Jūs varat izveidot savu plānu budžeta plānošanai tieši tagad! Paņemiet pildspalvu un papīru, un ikmēneša rēķinus. Pierakstiet katrā rindā katru rēķinu un maksājumu, un saskaitiet tos kopā. Tagad Jūs zināt, cik daudz Jums ir nepieciešams mēnesī un kopā par visiem Jūsu parādiem. Iekļaujiet īres maksu, pārtikas, degvielas un medicīnas izdevumus, kā arī ātros kredītus (ja tādi ir) un citus kredītus (ja tādi ir). Tad dariet to pašu ar visiem ienākumiem mēnesī.

Ja Jūsu parādu slodze ir lielāka nekā Jūsu ienākumi, Jums ir parādu problēmas un ir nepieciešams samazināt maksājumus vai refinansēt kredītus (apvienot kredītus, pārkreditēt kredītus un tamlīdzīgi zināms jēdziens), lai Jums būtu iespēja veikt visus maksājumus katru mēnesi. Kad Jūs veidojat Jūsu ikmēneša budžetu, Jūs sāksiet justies labāk psiholoģiski un kļūsiet vairāk pārliecināti, ka Jūs varat pārvaldīt savas finanses.

Izveidojiet izdevumu aprēķinus

Vienkārši padomājiet par izdevumiem, kas atkārtojas retāk. Paies pāris mēneši, līdz Jūs tos noteiksiet precīzi, bet Jums ir nepieciešams to paveikt. Dariet to jau tagad vai drīzumā.

Pierakstiet visus faktiskos izdevumus

Jums ir nepieciešams pierakstīt visus faktiskos izdevumus. Jūs varat izmantot piezīmju blociņu. Par lietām, kas ir nemainīgas, Jums vienkārši ir jāsaglabā kvītis vai norēķinu paziņojumi. Ja nepieciešams, nēsājiet blociņu sev līdzi. Tā būs vieglāk piefiksēt visus izdevumus (kafijas, degviela, bulciņas un aliņš pēc darba).

Sāciet ietaupīt

  • Atšķiriet nepieciešamību no vēlmes: iespējams, grūtākā lieta mūsu materiālistiskajā kultūrā. Pavaicājiet sev, vai Jums ir nepieciešams tas, ko Jūs pērkat? Centieties neizdarīt impulsīvus pirkumus. Vai Jums jau ir kaut kas, kas varētu derēt jaunas preces vietā? Vai Jūs varētu pagaidīt, lai to nopirktu? Bieži vien Jūs secināsiet, ka Jūs nevēlaties šo lietu. Tas palīdz ar spontāniem pirkumiem.
  • Iepērcieties ar sarakstu un pilnu vēderu: Mēs izmantojam to, iegādājoties pārtikas preces un citas lietas. Tas ir vēl viens līdzeklis, lai atšķirtu nepieciešamību no vēlmes un nenovirzītos no ceļa. Tas aizņem tikai dažas sekundes, lai izveidotu sarakstu, bet tas var ietaupīt stundas, uztraucoties par rēķiniem vai par naudas trūkumu vēlāk.
  • Izmantojiet skaidru naudu: Labs veids, kā ietaupīt naudu, jo, ja Jums ir nauda rokās, Jūs tērēsiet mazāk. Naudas sniegšana par pirkumiem liek mums vairāk domāt par iegādi un mēs, visticamāk iepirksimies savu līdzekļu ietvaros.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *