Rūpējies par planētu

Siltumapgādi pie mums pārsvarā nodrošina katlu mājas, kuru dūmeņi ir pamanāmi jau pa gabalu. Ja izvēlēsimies uz jumta novietojamos saules akumulatorus un baterijas, mēs ietaupīsim gan līdzekļus, kas nenonāks alkatīgo elektrotīklu rokās, bet arī paši vismaz nepiedalīsimies procesā, kas, notiekot degšanai, rada ogļskābās gāzes izplūdi atmosfērā.

Kas notiek, kad izvēlamies elektrovilcienu?

Elektriskais vilciens, pirmkārt, neražo CO2. Dodoties tālākā ceļā, mēs neradām sastrēgumus, jo vilciena sastāvs ir tikai viens, kā arī sliedes ir vienas. Taču pat nevainīgs „elektrisko vilcienu tusiņš” neietvertu nekādus draudus apkārtējai videi, jo mēs pilnībā izmantojam elektrību, kuras radītā enerģija nepilnīgi tiek izmantota tikai tādēļ, ka pastāv berze. Turpretī automašīnu sastrēgumi no rītiem rada izplūdes gāzes, ko lielpilsētās jau ir nosaukuši par smogu. Tās cilvēkos izraisa nevajadzīgu stresu un neveicina atbilstošu sagatavošanos dienai.

Lielas ražas tiek panāktas ar mākslīgo lauksaimniecības mēslojumu palīdzību. Protams, rekordražas un pat pietiekami kuplas rudzu, miežu un kviešu vārpas mēs neiegūsim, zemi nebagātinot ar minerālvielām, tomēr vecmāmiņu metodes lauku viensētās, kuras neapstrādā simtiem hektāru lauksaimniecības zemes, joprojām aizstāv dabīgo mēslojumu un līdz ar to neizmanto rūpnīcās radītos augsnes bagātinātājus.

Apģērba ražošana ir milzīga industrija

Lielie apģērbu rūpnieki apsaimnieko telpas, kuras apsilda ar fosilo kurināmo, izvadā savas preces pa visu pasauli ar naftas produktiem darbinātos transportlīdzekļos. Turpretī individuālais ražotājs izmanto roku darbu, bieži vien aiznesot savus izstrādājumus, somā un uz velosipēda bagāžnieka novietotus, uz veikalu vai amatnieku tirdziņu pārdošanai. Šie ražojumi ir varbūt dārgāki, nekā vidēji tirgū iegūstamie, taču tie visi kā viens, izmantojot personīgu pieeju, ir radīti ar daudz lielāku mīlestību, kā lielražotāju preces. Un vai gan arī mīlestība nevairo planētas veselību?

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *