SMS kredīta aizdevums

Ātrais kredīts, distances kredīts – šie termini ir sinonīmi viena veida kredītam, kas nozīmē gandrīz viennozīmīgi elektroniskajā vidē (ir uzņēmumi, kuri pie līguma slēgšanas vēlas redzēt klientu arī pie sevis birojā) noformētu, saņemtu un atmaksātu naudas summu (kredītu), kas, atkarībā no līguma nosacījumiem, var būt aplikta ar komisijas maksu vai procentu likmi. Tā kā kredīta pieteikumā jānorāda mobilā telefona numurs, kā arī tā iemesla dēļ, ka pirms kāda laika kredītu varēja saņemt, vienkārši nosūtot īsziņu (tagad distances kredītu noteikumi ir mainīti, lai disciplinētu aizņēmēju, un klients, iesniedzot dažādus maksātspējas apliecinošus dokumentus, aptvertu savu atbildības daļu minētajās saistībās), saglabājies arī nosaukums SMS kredīts.

Sabiedrības rīcībā ir apzināti, vai neapzināti radīts iespaids, ka ātro kredītu devējiem ir neskaidri noteikumi, un ka līgumu slēgšana notiek kaktu kantoros, kas klientiem neļauj justies droši par savu finanšu nākotni. Kad aizņēmējs sapratis ātro kredītu būtību (bet vislabāk to izdarīt jau pirms aizņēmuma noformēšanas), var atklāties, ka vienīgais šķērslis ir bijušas bailes, no nezināmā. Jo – līguma esamība, slēdzot norunu ar godīgu aizdevēju, vienalga ir obligāta prasība – paša klienta labad. Un taisnība arī, ka, ja līgums netiek piedāvāts, kredīta devējs patiešām var izrādīties viltnieks.

Ātro jeb distances (SMS kredītu, kā sacīts iepriekš) „tumšā” puse patiešām var būt to elektroniskais raksturs. Tie, kam ir maz zināšanu par tehnoloģijām vai kuri neizmanto internetu nemaz, var būt bail no „neredzamā” aizdevēja. Bailes kliedēs saruna ar dzīvu cilvēku – SMS kredīta kompānijas operatoru, kurš sniegs vajadzīgo palīdzību. Tas nemaina kredīta atmaksas būtību – visiem kredītiem jābūt saskaņotiem ar personas, kura vēlas noformēt aizņēmumu, ienākumiem. Tas tādēļ, ka SMS kredīta aizdevums tāpat kā jebkurš cits aizdevums nozīmē uzņemties naudas saistības pilnā apmērā. Ienākumu daļai, kas tiks veltīta aizdevuma atmaksai, jābūt ne lielākai, kā 30 % no mēneša ienākumiem. Tiek uzsvērts, ka SMS jeb ātrie kredīti ir domāti neparedzētu, ārkārtas izdevumu segšanai un tikai īstermiņa finanšu problēmu risināšanai. Pirkumi, kam paredzēts kredīts, nedrīkst būt spontāni un neplānoti, citādi var iekulties nevajadzīgās finanšu saistībās. Kredīts, ko saucam par SMS kredītu, jāizmanto tam, lai segtu plānotu vajadzību tēriņus, nekādā gadījumā – cita kredīta atmaksas izdevumus. Jāatceras, ka jebkurš kredīts nav vienkārši lieka nauda – tas ir tāds pats izdevums kā pārējie mēneša pirkumi, tikai ar atšķirību, ka papildu noslogo Tavu budžetu (ienākumu un izdevumu sarakstu). Visticamāk, kredīta ņēmējam nākas savilkt jostu un ievērot ieteikumus, kā mazināt pārējos izdevumus, atceroties, ka nepieciešamākajiem un neaizstājamiem tēriņiem jāpaliek izdevumu galvgalī (pārtika, komunālie maksājumi). Ja SMS kredīta aizdevums tiek ņemts, izmantojot iepriekš minēto piesardzību, tad jūs pasargājat sevi no liekiem uztraukumiem par savu naudu un iztikšanu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *