Veidi, kā likt priekšniecībai sevi pamanīt

Kas gan var būt labāks par iespēju parādīt sevi no labās puses, kad runa ir par ietekmes personu uzmanību. Galu galā priekšniecība ir tā, kas izlemj, vai un kurp Tev doties pa karjeras kāpnēm, vai sagādāt algas pielikumu, un varbūt pat saskata Tevī potenciālo sadarbības partneri. Tāpēc nav slikti ļaut pamanīt, kādu pievienoto vērtību Tu sevī ietver un kāds labums no tās ir kompānijai. Tavs uzdevums nav pieglaimoties, bet gan reāli darīt lietas, kas Tevi padara par vērtīgu darbinieku.

Nelūdz, lai Tevi nosūta uz kursiem – piesakies tiem pats

Parasti karjeras konsultanti iesaka lūgt bosam sarūpēt kursus vai seminārus, kas uzlabotu darbinieka prasmes. Tieši tāpēc īpašs veids, kas piesaistīs Tava priekšnieka uzmanību, ir pieteikties apmācībām pašam, turklāt personīgajā laikā. Tām nav jābūt dārgām – ir taču daudz bezmaksas vebināru, tiešsaistes kursu vai oficiālo iestāžu, piemēram, VID, piedāvātu semināru. Kamēr citi jautā, lai tos nosūta mācīties, izrādi iniciatīvu, un tā tiks atalgota. Tu ietaupīsi kompānijas naudu, tiksi augšup pa karjeras kāpnēm un tajā pašā laikā iegūsi jaunas zināšanas.

Veido sakarus

Īpaši, ja Tu strādā lielā uzņēmumā, Tava iniciatīva saistīties ar citām kompānijas nodaļām tiks uztverta kā lielisks pierādījums Tavai vēlmei uzzināt kaut ko jaunu un likt lietā savas zināšanas citās uzņēmuma nozarēs. Turklāt Tu iegūsi draugus, kuri var Tev palīdzēt paspīdēt priekšniecības acīs brīžos, kad tai ir vajadzīga palīdzība – Tu zināsi, pie kā vērsties, un varēsi piedāvāt problēmas risinājumu.

Esi iniciators

Lūkojies pēc lietām, kur Tu vari piedāvāt savu palīdzību. Nejautā, kā Tu vari būt noderīgs, bet ierosini atrisināt kādu problēmu, ieviest jauninājumus vai padarīt efektīvāku darba sistēmu.

Esi mierīgs un līdzsvarots

Nevienam nav vajadzīgi histēriski kolēģi, bet bosam redzēt šādus darbiniekus – jo īpaši. Ja citādi nesanāk mierīgi attiekties pret veicamo darbu stresa situācijās, iemācies meditēt. Vari lasīt grāmatas par paškontroli, iemācies dažas atslābināšanās tehnikas vai uzsāc pilnu jogas kursu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *